НОВИНИ

Стало відомо, чим для рибної галузі України запам’ятався 2020 рік

08.01.2021 15:36
picture2_skolko-ryby-vylov_339488_p0

Державне агентство рибного господарства України назвало 12 успіхів за минулий рік. Про це повідомляє прес-служба агенства, пише agronews.ua.

Державна підтримка української аквакультури. Суб’єкти аквакультури отримали нові можливості субсидіювання та відшкодування виробничих затрат (відповідно до Закону України від 05.11.2020 № 985-IX)

Штучне відтворення цінних представників іхтіофауни. Профільними державними установами (Херсонським виробничо-експериментальним заводом по розведенню молоді частикових риб, Новокаховським рибоводним заводом частикових риб, Виробничо-експериментальним Дніпровським осетровим рибовідтворювальним заводом ім. академіка С.Т. Артющика та Рибоводним форелевим заводом «Лопушно») до українських водойм у 2020 році випущено понад 16,1 млн екз. водних біоресурсів. Це на 5 % більше запланованого показника та на 3 % більше ніж минулого року.

Удосконалення системи державного контролю за рибною продукцією. Для нарощування обсягів добування (вилову) водних біоресурсів суднами під прапором України у водах за межами національної юрисдикції, Держрибагентством ініційовано внесення змін до Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», які враховують практику ЄС.

Врегулювання питання щодо забору біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень. Розпочато роботу над напрацюванням змін до Порядку відбору зразків продукції тваринного, рослинного і біотехнологічного походження для проведення досліджень, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 № 833. Наразі вже досягнуто попередніх домовленостей з Держпродспоживслужбою.

Проведення ефективної рибоохоронної роботи. За орієнтовними попередніми даними рибоохоронними патрулями викрито близько 50 тис. порушень зі збитками на понад 100 млн гривень. У рамках рибоохоронних рейдів державні інспектори вилучили у порушників близько 140 тонн водних біоресурсів та понад 50 тис. заборонених знарядь лову.

Режим рибальства у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) України в 2020 році. Зменшено кількість дозволених промислових плавзасобів, знарядь для промислового лову, заборонено дрібновічкові сітки, збільшено зони, в яких промислове рибальство було заборонене протягом року.

Розвиток співробітництва з ЄС у рибній галузі. Проведено підготовчі роботи до старту у січні 2021 року нового проєкту технічної допомоги ЄС, в рамках якого планується підтримка України у сфері стратегічного розвитку галузі рибного господарства

Співпраця за Рамковою програмою співробітництва ФАО для України. Розпочато процес для залучення міжнародної технічної допомоги за Рамковою програмою співробітництва для успішного впровадження та реалізації Стратегії розвитку галузі рибного господарства України на період до 2024 року і зміцнення потенціалу рибної галузі України.

Збільшення експорту української риби та ракоподібних. За даними Держстату протягом січня-жовтня Україною поставлено на зовнішні ринки риби та ракоподібних на 34,3 млн. $. Це на 25,5 % більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зрушилося з місця питання щодо відшкодування збитків внаслідок аварії судна ВАТМ «Іван Голубець». Держрибагентством ініційовано створення Міжвідомчої комісії для вирішення питання щодо захисту національних інтересів України, зокрема відшкодування вартості затонулого українського судна.

Формування професійної команди Держрибагентства.  Оптимізовано управлінські ланки апарату Держрибагентства шляхом усунення неефективних та дублюючих процесів.

Ефективна робота телефонів «гарячих ліній» Держрибагентства.  Протягом 2020 року на телефони «гарячих ліній» Держрибагентства надійшло 3451 звернення, в результаті чого викрито 1155 порушень. Найактивнішими були мешканці Київської, Житомирської, Дніпропетровської, Івано-Франківської та Миколаївської областей.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: