НОВИНИ

Стало відомо, чи володіє соняшник стійкістю до певних гербіцидів

21.12.2020 09:02
e81f474a-b737-4c73-9258-bab10b443e1d

Наприкінці року ринок просто рясніє акційними пропозиціями по насінню та пестицидах. Однак, будьте обережні: за, на перший погляд, вигідними умовами може приховуватися небезпека. Зокрема, недобросовісні постачальники можуть підмішувати різні гібриди або пропонувати насіння низької селекційної якості, що в подальшому неодмінно обернеться катастрофою для аграрія та зруйнує вщент його сподівання на щедрий врожай. Про це повідомляє пресслужба «Інституту здоров’я рослин», пише agronews.ua.

Особливо ризикують агровиробники, які вирощують стійкий до трибенурон-метилу та імідазолінонів соняшник: адже якщо застосувати на посівах із «недостійкістю» гербіциди на основі цих діючих речовин, це призведе до прояву ознак сильного фітотоксу на рослинах, їх аномальності, а інколи – й повної загибелі посівів.

Щоб попередити подібні неприємні «сюрпризи», фахівці «Інституту здоров’я рослин» рекомендують дослідити стійкість обраного гібриду соняшника в лабораторних умовах. Отримані результати розставлять всі крапки над «і» та дадуть аграрію впевненість в майбутньому його врожаю.

Вчені Інституту оцінюють відсоток стійкості гібриду соняшника до імідазолінонів і трибенурон-метилу за допомогою спеціального експрес-аналізу.

Для цього насіння пророщують у кліматичних камерах і фітотронній кімнаті й у відповідні фази обробляють гербіцидами. А потім вимірюють морфометричні параметри і, власне, визначають якість посівного матеріалу та його стійкість до гербіцидів.

Основними перевагами такого дослідження є його точність, а також та швидкість: воно займає лише 23 дні. Тож не полінуйтеся провести його завчасно – можливо, це врятує ваш майбутній врожай.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: