НОВИНИ

Стало відомо, чи сприяє погода достиганню урожаю в Україні

06.07.2024 07:01
imgonline-com-ua-Resize-5GRPYPnG4ezrK3W-42969

Погодні умови третьої декади червня в Україні сприяли вегетації пізніх культур, достиганню та початку збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур. Про це йдеться в декадному звіті фахівців Укргідрометеоцентру, повідомляє ІА «АПК-Інформ».

Зазначається, що за високих температур залишалася досить висока відносна вологість повітря, що було сприятливим фактором, адже не створювалося умов для суховіїв, тому агрометеорологічні умови декади на більшій частині території країни, за винятком південно-східних областей, були задовільними для зернових та зернобобових культур.

«Тривало надзвичайно інтенсивне накопичення ефективного тепла, що зі свого боку зумовлювало швидкі темпи розвитку всіх сільськогосподарських культур. Станом на 30 червня на півдні країни тривало масове збирання озимих зернових, на решті території зерно озимини та ярини на 1-3 тижні раніше звичайного досягло воскової та повної стиглості», — повідомили агрометеорологи.

Також зазначається, що опади, які випали в попередній декаді, ще підтримували достатнє зволоження ґрунту на більшості площ. Умови для формування врожаю пізніх культур, зокрема соняшнику та кукурудзи, були задовільними.

«Одночасно через сильні зливи в деяких районах західних областей ґрунт був дуже ущільнений. Зливи в супроводі шквалистого вітру призвели до локального вилягання посівів, осипання плодів та ягід з дерев та кущів, розповсюдження грибкових захворювань на рослинах», — ідеться у звіті.Перегляди: 497
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: