НОВИНИ

Стало відомо, чи сертифікуватимуть нову с/г техніку в Україні з нового року

26.10.2021 17:02
Agricultural_machinery

Українські аграрії зіткнулися з бюрократичним казусом, який може завадити їм купувати техніку новітніх моделей, тому що вітчизняне законодавство встромило їм палку в колеса. Про це повідомляє АgroРolit.com, пише agronews.ua.

«Отримавши у 2020 та 2021 році рекордні врожаї, вітчизняні аграрії вирішили вкласти кошти в модернізацію власних підприємстві, що логічно, оновити парк техніки. Однак, як з’ясувалося, мало того, що на світових ринках панує чималий ажіотаж з придбанням сільгосптехніки, про що буде сказано далі, так ще й вітчизняне законодавство встромило палку в колеса українському АПК», – сказав секретар аграрного комітету   Іван Чайківський

Сутність проблеми, за його словами,  полягає в тому, що під час передачі повноважень від Мінекономіки до Мінагрополітики забули про повноваження із сертифікації нової техніки через те, що МЕРТ було занадто великим і там не завжди розуміли, що відбувається в окремих підрозділах і фізично не встигали відстежити актуальні питання.

Свого часу створили дуже велике міністерство, яке не могло до кінця впоратися зі своїми обов’язками. Тому вони банально не відстежили, що скасування функції призначення органів з оцінки відповідності, які могли видавати сертифікати затвердження купівлі/продажу і реєстрації нових зразків сільськогосподарських тракторів, не передані до Мінагро», – заявив Чайківський.

Він додав, що казус виник через те, що Міністерство економіки видало наказ від 08.07.2021 № 210 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України», згідно з яким втратили чинність накази Мінекономрозвитку № 890 від 02.08.2013 та № 213 від 09.02.2016, які уповноважували ДП «УкрЦВТ» та ДП «НТЦ «АгроСЕПРО» НААН» на виконання робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів затвердження типу щодо тракторів та іншого переліку техніки.

Однак, за словами Івана Чайківського, критичної шкоди аграріям це не завдасть, хоча придбання нових зразків техніки наразі неможливе.

Держспоживслужба як реєструвала раніше, так і реєструє зараз техніку на ті моделі, які раніше отримали відповідне погодження. Проблема виникла з сертифікацією нових моделей. Однак я впевнений, що відповідний законопроєкт, який має вирішити це питання, досить швидко ухвалять у залі Верховної Ради», – заявив Чайківський.

Нагадаємо, що Ціни на олію різко обвалилися.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: