НОВИНИ

Чи подешевшають продукти після розблокування портів

02.08.2022 11:12
Food-vegetables-cheese-eggs-bread-noodles-tomato-oil_3840x2160

Розблокування українських портів може зменшити інфляційний тиск на вартість продуктів харчування в Україні. Про це сказала директор “Всеукраїнського аграрного форуму” Марія Дідух в ефірі телемарафону, пише agronews.ua.

“Цінова політика саме на зернову групу, я маю на увазі хліб і олію, в принципі не залежать від того, чи будуть розблоковані порти. Розблокування портів допоможе надходженню валютних коштів в українську економіку. Я думаю, що цей значний приплив валютних коштів трошки зупинить темп інфляції, і вартість харчів в Україні може трошки дешевшати”, – сказала вона.

За словами Дідух, з іншого боку, виробництво всіх основних культур і овочів в Україні зараз на належному рівні. Але через зростання курсу валют можуть здорожчати імпортні продукти харчування.

“Так, через окупацію південного регіону ми залежимо від імпорту і тут ціна буде залежати від курсу валют в Україні. Але різкого здорожчання продуктів харчування в Україні найближчим часом не передбачається, у нас всього достатньо”, – пояснила експерт.

Читайте також: Якими критеріями оперувати при виборі сорту пшениці озимоїЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: