НОВИНИ

Стало відомо, чи очікувати подальшого зниження цін на соняшникову олію

23.04.2022 08:04
shutterstock_1706209744-1024x683-1

За даними асоціації «Укроліяпром», в портах України знаходяться мільйони тон соняшникової олії, а з усіх переробних заводів, більшість яких зупинилися після початку війни, лише 6 відновили свою роботу. Про це повідомляє graintrade.com.ua, пише agronews.ua.

Зараз Україна намагається експортувати соняшникову олію через західний кордон авто та залізничними цистернами, проте Європа не готова приймати вантажі такими обсягами, оскільки не має терміналів з потрібними ємностями. Тому за 14 днів квітня Україна змогла експортувати лише 24 тис т олії, що в мирний час дорівнює денному обсягу виробництва.

Під тиском значного обсягу пропозицій ціни попиту на соняшникову олію з доставкою до Польщі або Румунії знизилися до 1500-1600 $/т DAP.

Варто зазначити, що ціни на російську соняшникову олію з поставкою до портів Чорного моря також опускаються під тиском санкцій, що ускладнюють розрахунки та збільшують вартість фрахту. За даними «АПК-Інформ», протягом тижня ціни пропозицій нерафінованої соняшникової олії з поставкою у квітні – травні знизилися на 155-170 $/т до 1845-1880 $/т FOB, а ціни попиту – до 1750-1785 $/т FOB.

Запровадження квот на експорт соняшникової олії з росії уповільнило падіння цін на неї, тому подальшого зниження очікувати не варто.

Деблокувати українські порти може міжнародна коаліція, тому ООН повинна організувати таку операцію, щоб вивести міжнародні кораблі з портів України, оскільки зараз на них псуються понад 1 млн т зерна та 200 тис т соняшникової олії.

Читайте також: Стало відомо, як в Україні збільшать виробництво сільгосппродукції.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: