ВАЖЛИВО

Стало відомо, чи очікувати масового продажу земли

08.07.2021 11:22
5s3m-cz7llu

Як відомо, з 1 липня цього року перестав діяти земельний мораторій і відповідно стартує вільний обіг сільськогосподарських земель. Народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський у матеріалах для agronews.ua розповів, чи очікувати ажіотажу на продаж землі.

“Ми не очікуємо якогось ажіотажу і масово укладення угод купівлі-продажу. Більше того, для більшості українців, які не мають у власності земель та не займаються сільським господарством, по великому рахунку нічого не поміняється”, – впевнений народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

На думку нардепа, для аграрного ринку це значний крок уперед: без будь-яких сірих чи чорних схем усі бажаючі зможуть продати, подарувати родичам або придбати землю. Фермери зможуть отримувати кредитування під заставу землі.

“Кабмін вже розробив і затвердив критичні для старту обігу підзаконні нормативно-правові акти, проведені консультації з Нотаріальною палатою, доопрацьоване програмне забезпечення відповідних державних реєстрів. Тому, думаю, що старт ринку буде відносно безпроблемним та поступовим”, – зауважує Микола Сольський.

Читайте також: 1 липня 2021 року – історична дата у розвитку аграрної сфери та України в цілому. Саме в цей день відкрився ринок обігу землі, і українці, нарешті, стали господарями на своїй землі. Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, народні депутати Олександр Корнієнко, Микола Сольський та Дмитро Соломчук ексклюзивно для agronews.ua розповіли про власні очікування від старту ринку обігу сільськогосподарських земель.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: