НОВИНИ

Стало відомо, чи існує загроза для озимих зернових

20.01.2023 15:25
win

Зимове потепління протягом одного-двох тижнів, а потім похолодання до понад –15°С можуть пошкодити посіви озимих. Про це розповів «Суспільному» завідувач відділу рослинництва Інституту сільського господарства Назар Умрихін, пише agronews.ua.

За його словами, через коливання температури на Кіровоградщині 2003 року загинули 70% посівів озимих. «Рослини погано перезимували, були пошкоджені морозами, а навесні був різкий перехід із весни у літо, і весняна засуха їх остаточно «добила», — пригадав науковець..

Нині загрози для озимих зернових культур поки не спостерігається, каже Назар Умрихін. Для озимої пшениці у розкущеному стані критична температура вимерзання становить –14-15°С, для рослин озимого ячменю та ріпаку це –10-12°С. Загрозою є потепління протягом одного-двох тижнів понад +5°С, а потім похолодання до понад –15°С.

«Починаються ростові процеси у рослинах, що знижує вміст вуглеводів у клітинах, а це призводить до зниження зимостійкості», — пояснює науковець.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: