НОВИНИ

Стало відомо, чи буде продовжено зернову угоду

12.03.2023 13:17
17_25

З 19 березня має бути пролонгована зернова угода, РФ поки що гальмує всі переговори, але шанси на продовження угоди дуже високі. Є низка факторів, якими це можна пояснити. Про це сказав аналітик Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Павло Мартишев в ефірі телеканалу FREEДОМ, пише agronews.ua.

“По-перше, для Росії це дуже важливо — зараз вона прискорилась із експортом власного зерна. І, по-друге, світові ціни на зерно знизилися. Відповідно, Росія не може так активно маніпулювати припиненням зернової угоди, тобто шантаж дається дедалі складніше. І ці два основні фактори впливатимуть на продовження зернової угоди”, — переконаний експерт.

Він також наголосив, що ще один важливий фактор, який потрібно взяти до уваги, — це позиція Китаю з цього приводу.

“У так званому мирному плані Китаю одним із пунктів є продовження зернової угоди. І нагадаю, що Китай — це один із глобальних імпортерів продовольства. Китаю потрібна українська кукурудза, він хоче диверсифікувати імпорт кукурудзи та, зокрема, знизити залежність від США. Відповідно, у цьому разі Китаю дуже важливе продовження зернової угоди. Тому все сходиться до того, що угоду буде продовжено”, — зазначив Мартишев.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: