НОВИНИ

Стало відомо, чи очікувати дефіцит рису

25.08.2023 08:19
598

Будучи країною-господаркою поточного календаря G20 і враховуючи успішний саміт Індонезії, Індія прагне збалансувати внутрішні потреби з надійністю експорту Про це пише Мінагрополітики в огляді іноземних ЗМІ, передає agronews.ua.

Поки наслідки від заборони експорту індійського рису на світовому ринку розгортаються, три країни знаходяться в центрі уваги.

По-перше, питання залишається відкритим, чи отримає Індонезія увесь 1 мільйон тонн рису, закуплений в Індії. Якщо так, то це заспокоїть весь світовий ринок рису.

По-друге, стан запасів рису на Філіппінах має вирішальне значення. Ряд досвідчених технократів у кабінеті міністрів Філіппін, ймовірно, планували цей непередбачений випадок.

По-третє, моделі експорту В’єтнаму вимагають ретельного вивчення. Хоча перспективи врожаю здаються хорошими, завжди існує небезпека того, що в’єтнамський уряд може обмежити експорт у відповідь на внутрішні запаси.

У надзвичайній ситуації з рисом усі погляди неминуче звертаються до Китаю. Його виробництво рису значно постраждало від спеки та повеней. Точний рівень запасів рису є державною таємницею, але вони є найбільшими у світі. Проте вони географічно розосереджені, що обмежує доступ і контроль центрального уряду.

Продовольча безпека в Китаї є пріоритетом, і враховуючи зростання цін на пшеницю та рис, важко сказати, якою буде відповідь Китаю. Будь-які спроби завчасно закупити більше імпорту налякають ринок.

У справжній рисовій паніці Японія може зіграти подібну роль, як це було під час глобальної нестачі продовольства в 2007-2008 роках. Тоді простого оголошення прем’єр-міністра Японії про те, що Токіо розпочне переговори з Філіппінами щодо продажу частини свого надлишку «рису СОТ», було достатньо, щоб проколоти спекулятивну бульбашку. Це призвело до падіння світових цін на рис. Запаси рису в Японії нині менші, ніж у 2007 році, але навіть пропозиція півмільйона тонн найбільш нужденним покупцям у регіоні може заспокоїти будь-яку паніку щодо купівлі.

Експерти з рису з Міністерства сільського господарства США (USDA) досить оптимістично налаштовані, що світ зможе подолати прогнозований дефіцит. Згідно з оцінками світового попиту та пропозиції в сільському господарстві, опублікованими цього місяця, світове виробництво рису в 2023–2024 маркетингових роках буде на 8,1 млн тонн більше, ніж у 2022–23 роках.

Прогнозується, що світове споживання зменшиться на 1 млн тонн через зменшення імпорту багатьма країнами Азії та Африки на південь від Сахари. Безсумнівно, буде деякий локальний голод через скорочення споживання, але повсюдний дефіцит рису не входить до прогнозу USDA.

Ціни на рис, ймовірно, зростуть протягом наступних 6-12 місяців, можливо, ще на 100 доларів США за метричну тонну тайського чи в’єтнамського рису.

Однак велике питання полягає в тому, чи буде зростання цін поступовим, даючи споживачам час адаптуватися без паніки, чи відбудеться стрімке зростання. Той факт, що після заяви Індії в липні не було паніки, дає надію, що зростання цін на рис буде поступовим і стриманим.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: