ІНФОГРАФІКА

Стало відомо, чому змінювались ціни на борщовий набір у попередні сезони

01.10.2019 08:14

До ринку овочів «борщового набору» останні 2 сезони прикута особлива увага. Ще 3-4 роки тому про перспективність бізнесу на вирощуванні цих позицій говорили одиниці, дивлячись на низькі ціни. Але останні 2 роки ситуація почала досить швидко змінюватись: середні ціни на «борщ» впевнено пішли вгору, а по деяких позиціях в певні періоди сезону були встановлені цінові рекорди, про які українські фермери навіть не мріяли, повідомляє info.shuvar.com.

«Зростання ціни останні 2 роки пов’язані не лише із погодними умовами. Мова йде про низку факторів, один з яких – скорочення виробничих площ. Саме таким чином українські фермери реагували на зміну попиту після подій у 2014 році. Але це інтуїтивна реакція, вона враховує лише досвід попередніх років і не враховує реальних змін внутрішнього та зовнішнього ринкового середовища. Більшість українських фермерів, не в змозі відчути ці зміни і, відповідно, зрозуміти свої можливості, тому що відносини із трейдерами та переробними підприємствами в ланцюзі поставок залишаються дуже заплутаними і непрозорими. І це головна загроза для плодоовочевого бізнесу. Буде не дивним, якщо вже в наступні роки ми побачимо зростання виробничих площ і чергове розчарування через драматичний обвал цін»,- розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».


За даними «Інфо-Шувар» в минулому сезоні рекордні показники середніх цін були зафіксовані по всіх позиціях «борщового набору». Рекордсменом стала цибуля, в квітні 2019 року ціни на неї на майданчику ОРСП «Шувар» досягли небачених показників 25-28 грн/кг. Суттєво зросли ціни на капусту, вже в середини весни її майже не лишилось в українських сховищах, і цим скористались імпортери ранньої капусти.

В першій половині нового сезону 2019/20 років безумовним лідером за зростанням цін стала картопля, тоді як вартість всіх інших овочевих складових «борщу» станом на кінець вересня є нижчою, ніж рік тому.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: