ВАЖЛИВО

Стало відомо, чому в Україні подорожчала картопля

28.11.2021 16:02
160303132411_potato_hand_624x351_istock_nocredit

Цьогорічний високий урожай картоплі в Україні спричинив зниження ринкової ціни на неї. Про це повідомив директор компанії “Агріко Україна” Микола Гордійчук. За його словами, українські фермери зібрали високий урожай картоплі завдяки більшим, аніж минулоріч, посівним площам. Через це картоплі в Україні цього року дуже багато. Про це повідомляє east-fruit.com, пише agronews.ua.

“Ми спілкувалися з різними фермерами. Ті, які попереднього року мали 14 гектарів, цього року посадили 20, хто мав 20 – посадив 25… Це пов’язано з тим, що минулого року був залишок дрібної картоплі, яку господарства не хотіли віддавати на переробку, натомість — вирішили посадити. Саме це спричинило надлишок картоплі на ринку, відтак і зниження її ціни”, — зазначив Микола Гордійчук.

Втім, він прогнозує, що уже на початку нового року ціна картоплі на українському ринку повернеться до торішнього рівня. Сьогодні, за словами директора “Агріко Україна”, професійні господарства пропонують картоплю у середньому по 4,50-5 грн/кг, а невеликі навіть знизили ціну до 3,50 грн/кг — це удвічі дешевше, аніж минулоріч. Рентабельність при такій вартості або нульова, або мінімальна.

Експерт зазначив, що така ситуація найймовірніше протримається аж до морозів, поки картопля, яка не помістилася у сховища, не зіпсується або її не реалізують повністю. Тоді на ринку залишаться лише професійні гравці, з професійними сховищами.

“Однак ми можемо стати свідками такої ж ситуації, яка була кілька років тому: коли весняна ціна була не набагато вищою за осінню. Фермери заклали на зберігання картоплю, сподіваючись продати її дорожче навесні, але споживання картоплі має свої обмеження. До того ж, нещодавно майже вдвічі подорожчали енергоносії і ми змушені враховувати це у ціну картоплі. У результаті — за все доведеться платити кінцевому споживачеві”, — підкреслив Микола Гордійчук.

При цьому він зазначив, що на ринку ЄС сьогодні ситуація прямо протилежна до української. У Нідерландах, наприклад, і менше засаджених картоплею площ, і нижча урожайність. Тому сьогодні картопля там дорожча, аніж торік (16-18 євроцентів за кіло проти 12 євроцентів минулого року).

Нагадуємо, в Україні відбудеться національний круглий стіл щодо протидії рейдерству.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: