ГОЛОВНЕ

Стало відомо, чому в Україні знову подешевшала цибуля

21.01.2019 14:23

За вихідні на гуртових ринках України знов подешевшала цибуля. За даними «Інфо-Шувар», тільки з середини січня ціни на продукцію встигли знизитись на 5%, зрости на 20% і знов впасти на 6%, передає «Інфо-Шувар».

Від початку минулого робочого тижня активність покупців на ринку була не надто високою, але перед останніми вихідними попит суттєво пожвавився. Слід зазначити, що протягом всього січня на ринок України продовжувала надходити цибуля із Узбекистану та Казахстану, але цієї пропозиції було недостатньо для того, щоб втримати ціни в кінці минулого тижня, в п’ятницю вони сягнули позначки 16-17 грн/кг (0,5-0,53 EUR/кг). Втім, вже на вихідних попит знов знизився і це одразу вплинуло на вартість продукції, сьогодні на гуртових ринках пропонується переважно імпортна цибуля по 14-16 грн/кг (0,44-0,5EUR/кг). Оператори гуртових ринків кажуть, що падіння попиту в другій половині січня цілком зрозуміле – люди витратили гроші на свята і тепер заощаджують. Продавці цибулі сподіваються на те, що в лютому ціни на цибулю встановлять ще не один рекорд.

«Протягом зими на гуртових ринках України переважно продавалась імпортна цибуля, українські фермери продовжували спостерігати за зростанням ціни, утримуючись від продажів. Більшість із наших виробників та перекупників вважають, що краща ціна ще попереду і це, на мою думку, не найкраща тактика, яка дозволяє заробляти імпортерам. Вже неодноразово повідомлялось про те, що якісь української цибулі в цьому сезоні не найкраща, тобто, відсоток втрат протягом зберігання може бути відносно високим. Навесні українським фермерам знадобляться гроші на підготовку до нового сезону і вони почнуть розпродавати запаси, тобто, це призведе до помітного зростання пропозиції. В таких умовах діапазон цін часто стає дуже широким за рахунок зниження мінімальної ціни.»,- коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник «Інфо-Шувар».

За даними «Інфо-Шувар», у найближчі дні в Україні очікується зростання пропозиціїімпортної цибулі – українські перекупники зреагували на підвищення внутрішньої ціни збільшенням замовлення в Казахстані. Аналогічна ситуація сьогодні спостерігається і в країнах ЄС. Підвищена активність закупівельників із Європи теж впливає на ціни в Казахстані, від початку січня цибуля експортної якості в цій країні зросла в ціні на 10-15% до $0,10-0,13/кг.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: