НОВИНИ

В Україні названо причини скорочення площ посівів озимої пшениці

02.12.2020 08:32
o3

В Україні під врожай 2021 року посіяно близько 5,9 млн га озимої пшениці, що на 9% або 500 тис. га менше минулорічних площ. Найбільше скорочення площ відбулося в Одеській області – мінус 120 тис. га, а також Хмельницькій та Черкаській областях – по 70 тис. га в кожній. Про це повідомляє “Агроном”, пише agronews.ua.

Причиною такого скорочення в Одеській області була тривала посуха, яка завдала значних збитків і багатьох фермерів залишила без засобів для проведення посівної. Крім того, в період посіву відчувався суттєвий брак вологи в ґрунті, особливо в Одеській та Черкаській областях. Натомість на Хмельниччині затягнувся період збору пізніх культур, і площі під озимину ще були зайняті іншими культурами, переважно соєю та соняшником, вважають в Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Також аграрії скоротили посіви озимого жита на 11% – з 134 до 120 тис. га. Зокрема, зменшилися посівні площі в Сумській області, Житомирській та Харківській областях.

«Незважаючи на загальне скорочення площ, більшість сільгоспвиробників відзначають, що стан посівів значно кращий, ніж минулого року. Доволі тепла осінь з рясними опадами, починаючи з другої половини вересня, забезпечила гарний розвиток посівів озимини. Відповідно, очікування врожаю озимих культур наступного року наразі досить оптимістичні», – зазначив Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

Озимий ріпак в Україні посіяно на площі 900 тис. га, що на 30% менше ніж в минулому році. Таке суттєве зменшення пояснюється несприятливими умовами для посіву – посушливі умови і нестача вологи протягом серпня-початку вересня змусила багатьох сільгоспвиробників відмовитися від посіву або суттєво скоротити площі під цією культурою.

Зокрема, в Миколаївській, Запорізькій, Одеській, Кіровоградській, Черкаській областях посіли лише 30-60% від прогнозованих площ.

За словами Романа Сластьона, по озимині завжди були високими ризики втрати посівів, однак щодо ріпаку найбільшим ризиком є неотримання сходів через відсутність опадів в період посіву. В цьому контексті важливим є розвиток агрострахування в Україні. Зокрема такого його різновиду, як індексне страхування, яке може також покривати ризик відсутності достатніх опадів для посіву.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: