НОВИНИ

Стало відомо, чому в Україні дорожчають морква і буряк

16.01.2021 18:45
unnamed

На українському ринку коренеплодів спостерігається тенденція зростання цін на моркву і буряк. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit, пише agronews.ua

 Основною причиною зростання цін на моркву і буряк оператори ринку називають сезонне скорочення пропозиції даних коренеплодів.

Так на сьогоднішній день морква пропонується до продажу по 3-5 грн / кг ($ 0,11-0,18 / кг), що в середньому на 22% дорожче, ніж в кінці минулого року. Ціна на столовий буряк за цей період зросла в середньому також на 22%, і сьогодні дані коренеплоди відвантажують по 3-5 грн / кг ($ 0,11-0,18 / кг).

Подорожчання в сегменті коренеплодів учасники ринку пояснюють помітним скороченням даної продукції на ринку. На сьогоднішній день, продажі коренеплодів з необладнаних сховищ практично завершені, також помітно знизилася пропозиція некондиційної моркви і буряка, що в свою чергу дало змогу виробникам підвищити ціни на якісну продукцію.

Відзначимо, що в результаті подорожчання сьогодні ціни на моркву в Україні вже в середньому на 31% вище, ніж в аналогічний торішній період, а столовий буряк пропонується до продажу також в середньому на 31% дорожче, ніж рік тому.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: