НОВИНИ

Стало відомо, чому Україна втрачає до 30% урожаю зерна

18.03.2021 17:09
unnamed

Україна має величезний потенціал виробництва і переробки зернових і олійних сільськогосподарських культур, повне розкриття якого стримується рівнем розвитку інфраструктури зберігання зібраного врожаю. Про повідомляє pro-consulting, пише agronews.ua.

Аналіз ринку зерносховищ в Україні свідчить про наявність в країні близько 800 сертифікованих елеваторів, загальна ємність яких дозволяє зберігати приблизно 33,8 млн тонн зерна, що майже вдвічі менше врожаю, який аграрії збирають щороку. Відповідно до загальноприйнятих міжнародних норм, інфраструктура зерносховищ повинна вміщати валовий середньорічний збір зернових з коефіцієнтом 1,2.

«Через нестачу елеваторів і низьку якість частини з наявних втрати врожаю складають від 15 до 30% на рік», — зазначають в агентстві.

Разом з тим, загальна сума фінансових ресурсів на будівництво елеваторного комплексу, здатного одночасно зберігати до 30 тис. тонн зерна, становить 5,8 млн євро.

Найбільш витратними є будівельні роботи, придбання устаткування і формування фонду оборотних коштів. За умови грамотно складеного бізнес-плану, рентабельність інвестицій в таким елеватор складе 91%, а період його окупності становитиме менше шести років.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: