НОВИНИ

Україні прогнозують втрату с/г земель

18.11.2021 10:33
5e8cea33da6a8

За словами міністра аграрної політики, кліматичні зміни ставлять під ризик 2/3 всіх сільськогосподарських земель України. А від забруднень вугільних ТЕС щороку помирає 3 тисячі українців – вдвічі більше ніж у всьому ЄС, хоча населення там вдесятеро більше. Про це повідомляє народна депутатка Інна Совсун, пише agronews.ua.

За іі словами, кліматичні ініціативи – це не просто «щоб не було соромно перед цивілізованим світом». Це про наш прямий інтерес.

“Завершилася конференція СОР26 у Глазго – головна подія світового кліматичного порядку денного. Порядку денного життя наших дітей у майбутньому.

Організаторам конференції вже закидають нерішучість та недостатньо амбітні цілі. За словами експертів, підтримані на COP26 ініціативи допоможуть втримати підвищення температури до кінця століття в межах 1,8-2,4°С. Це точно вище за декларовану мету у 1,5°С.

Гостро стоїть питання, як змусити країни, що ігнорують проблему зміни клімату (серед них і Pociя), – бути солідарними з усім світом заради спільного майбутнього.

З хорошого – Україна під час конференції доєдналася до ініціатив скорочення викидів метану, збереження та відновлення лісів, а також відмови від вугілля. З 2035 року. Дата тут важлива – бо ми вже чуємо від представників влади, що у цьому році вони вже почали реалізовувати цю задачу, хоча насправді – вони просто забули закупити вугілля”, – зазначає нардеп.

Важливо, щоб ми нарешті покінчили з класичною для української влади моделлю поведінки – «обіцяємо щось, а потім сподіваємося пропетляти між крапельками». Як, наприклад, із новою моделлю вуглецевого оподаткування імпорту з боку Євросоюзу – СВАМ. Вона запрацює вже за 4 роки, але команда Зеленського досі вірить, що нас «омине». Тому конкретних пропозицій щодо того, як українська економіка буде жити за умов нового оподаткування та конкурувати на рівних – в риториці влади ми не чуємо від слова «зовсім».

“Така ж ситуація з іншими важливими кліматичними аспектами. Відмова від вугілля? Плануємо вже скоро, але як – невідомо. Сприяти розвитку відновлювальної енергетики? Давайте краще подумаємо про акциз на зелену генерацію. Є брак накопичувачів та маневрових потужностей? Законопроєкт будемо обговорювати, лише коли припече обмежувати зелені потужності на 10-15% та випалювати останнє вугілля на складах… І так з усім.

Команді Зеленського час нарешті подорослішати.

Боротьба зі зміною клімату – це турбота про нормальне життя наших дітей без природних катастроф, голоду та бідності. І ніхто за нас наші проблеми не розв’яже”, – зазначає Інна Совсун.

Читайте також: Стало відомо, вирощування якої культури дає прибуток $3700/га.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: