АНАЛІТИКА

Стало відомо, чому ціна на українські олійні культури залишається високою

05.10.2020 07:02
Oliya1

Падіння цін на нафту суттєво вплинуло на ринки пальмової та соєвої олії, які поступово відновлювалися після обвалу наприкінці вересня. Станом на закриття бірж 2 жовтня 2020 року котування на нафту зупинилися на значенні 39,19 Brent та 36,9 WTI, що значно нижче початку торгів. Нисхідна тенденція на енергетичному ринку впливає на ціни на олійні, але не так суттєво, як очікувалося. Про це в огляді ринку олійних культур повідомляє agronews.ua.

Так, на ціну українських олій впливають погодні негаразди, які нівелюють падіння нафтового ринку.

Зокрема, ціни на українську соняшникову олію на початок поточного тижня знову виросли до 900-910 $/ FOB на тлі подорожчання соєвого комплексу, проте ціни попиту залишилися на рівні 850-860 $/ FOB, особливо після зниження ф’ючерсів на соєву олію наприкінці тижня, пишуть аналітики електронної зернової біржі ГрейнТрейд.

Викликана дощами затримка збирання соняшнику збільшує попит, внаслідок чого закупівельні ціни знову виросли на 300 грн/т до 12800-13200 грн/т з доставкою на завод.

Також ріпак був єдиним продуктом, який показав зростання на Euronext. Листопадовий контракт протестував позначку в 392 євро за тонну, після чого частина висхідного руху була знівельована і контракт закрився на рівні 389,25 євро / тонна (+4,25).

Падіння цін на нафту і труднощі зі спробою відновлення цін на пальмову олію в Куала-Лумпура стримують ціни на ріпак, повідомляє agritel.

Обсяги експорту сої із США також виявилися непоганими: минулого тижня було відвантажено понад 2,5 млн тонн сої. Підтверджуються високі темпи, досягнуті з самого початку кампанії. Соя з поставкою в листопаді 2020 року зараз торгується близько 10,20 долара за бушель. Сильний ринок сої підштовхує ціни на соєвий шрот до нових максимумів.

Динаміка цін на соєву олію на CME була яскраво вираженою, а найближчий контракт тестував область підтримки на рівні 32,40 ц / фунт.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: