АНАЛІТИКА

В Україні подорожчала морква

21.11.2022 10:07
b71e0aa79e9466fa9d735223537f5f0d-941x630

Поточного тижня на ринку моркви в Україні встановилися позитивні цінові тенденції. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit, пише  agronews.ua.

«За словами гравців ринку, зростанню цін сприяє помітне підвищення торговельної активності у сегменті даних коренеплодів. Водночас більшість господарств призупинили продаж моркви високої якості в очікуванні ще більшого зростання цін і заклали основний обсяг врожаю на зберігання. До реалізації вони пропонують лише надлишки, внаслідок чого пропозиція на ринку дещо обмежена», — пояснили аналітики.

Наразі гуртові ціни коливаються від 15 до 20 грн/кг, що в середньому на 13% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня. Водночас некондиційну моркву, непридатну для тривалого зберігання, господарства пропонують від 10 грн/кг.

За даними аналітиків, наразі морква в Україні вже коштує в середньому у 2,9 раза дорожче, ніж за аналогічний період минулого року.

Таку різницю цін галузеві експерти пов’язують із різким зниженням виробництва цих коренеплодів у країні. Зокрема причиною послужило суттєве скорочення площ під морквою, оскільки багато фермерів або істотно знизили свої плани з вирощування, або взагалі відмовилися від їх виробництва, у зв’язку з військовими діями.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: