НОВИНИ

Стало відомо, чому посівна в Україні відкладається

17.03.2022 12:00
FLoZ9mYXwAEnV-E

Посівна в Україні через холодну погоду зсувається на кінець березня – початок квітня, це дасть змогу аграріям краще підготуватися до виходу в поле та акумулювати додаткові ресурси, однак, незважаючи на сприятливий тимчасовий люфт, посівна-2022 стане найскладнішою в історії України через військове вторгнення рф. Про це повідомляє agroreview.com, пише agronews.ua.

Про зсув посівної на кінець березня – першу декаду квітня міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко написав у телеграм-каналі, пославшись на актуальні дані Українського гідрометцентру.

“Температурні позначки вночі все ще негативні, а на півночі та сході досягають -12-10°С. Чому це хороша новина? Погода дає нам можливість акумулювати ресурси, організувати роботи й одночасно вкластися в оптимальні агрометеорологічні терміни. Наше завдання – максимально використати цей додатковий час, залучити внутрішню та зовнішню допомогу та оптимально підготуватися до виходу у поле”, – наголосив міністр.

Він уточнив, що озимі культури поки що перебувають у стані зимового спокою, тому морози, незважаючи на відносно теплий лютий, не мають нашкодити їм.

“Кількість вологи у верхньому шарі ґрунту залишає бажати кращого і, найімовірніше, до 20 березня очікувати опадів не варто. Що ж, нехай це буде наша найбільша проблема”, – додав Лещенко.

Міністр нагадав, що майбутня посівна кампанія-2022 може стати найскладнішою та найважливішою за часи незалежної України. Її значення вже не вимірюється категоріями “урожай” та “ціна”, тоді як йдеться про виживання країни.

Читайте також: Ціни на електроенергію суттєво упали.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: