НОВИНИ

Стало відомо, чому падають відпускні ціни на яблука

04.11.2023 11:18
apple

Відпускні ціни на яблука, які фермери не планують закладати на зберігання через низьку якість, почали знову знижуватись. Про це повідомили аналітики EastFruit, пише agronews.ua.

Так, з початку поточного тижня мінімальні ціни на яблука опустилися до позначки 8 грн/кг. При цьому слід зазначити, що на яблука вищої якості фермерам вдалося утримати ціни в раніше зафіксованому діапазоні 10-15 грн/кг.

«Аутсайдерами тижня виступили такі сорти як «Джонаголд» і «Ренет Симиренка», а за вищими цінами надходять у продаж «Гала» і «Голден Делішез», — додали аналітики.

При цьому відзначається, що наразі відпускні ціни на яблука в Україні фактично відповідають ціновому рівню минулого року. За словами ключових гравців ринку, здешевлення — це тимчасова ситуація, оскільки з настанням холодів яблука мають всі шанси знову почати дорожчати.

Водночас за даними аналітиків EastFruit, українське яблуко продовжує відвантажуватися на експорт.

«Звісно, на сьогодні, це незначні обсяги, але географія країн-покупців українського яблука має всі шанси розширитися вже цього сезону, що згодом може призвести до збільшення обсягів експортованого яблука. Звичайно, багато чого залежатиме і від вартості та можливостей логістики. Приміром, минулого сезону українське яблуко майже не було присутнє на ринках Південно-Східної Азії, але водночас активно постачалося на Близький Схід і в Центральну Азію», — підсумували аналітики.Перегляди: 33
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: