НОВИНИ

Стало відомо, чому не вигідно зберігати яблука на зиму

14.12.2021 15:32
5-sekretov-dlitelnogo-hraneniya-yablok-01

Цього року Роман Цінченко, власник Фермерського господарства “Сади Полтавщини” (Диканський район), не планує закладати яблука на зберігання. Хоча зараз ціна на яблуко порівняно низька і продавати фрукти невигідно, фермер не вважає, що вартість підніметься на стільки, щоб вигідно було платити за зберігання. Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

“Сади Полтавщини” обробляють 150 гектарів землі. Це переважно ягідники. Саме для зберігання ягід господарство найчастіше використовує холодильне обладнання. Площа яблуневих садів тут – 15 гектарів, пише AgroTimes. Також фермерське господарство вирощує черешню, сливи та інші плоди.

“Ми практично не зберігаємо яблука у холодильниках.Холодильний комплекс використовуємо тільки для ягідників. Продаємо яблуко або з поля оптовим покупцям, або супермаркетам, або у разі потреби орендуємо у Полтаві (50 км від нас) камери чи звичайні склади для нетривалого зберігання — до підвищення ціни. Іноді це рентабельно, а іноді “шкурка вичинки не варта”. Наприклад, цього року ми не плануємо закладати яблуко на зберігання”, – зазначає Роман Цінченко.

Крім зберігання, отримати більше від продажу яблук можна експортуючи продукт. Основними експортними сортами для України залишаються Роял Гала (найбільша частка в продажах), Фуджі, Голден Делішес, Гренні Сміт та Ред Джонапринц. ‎У 2020 році Україна експортувала яблука до 62 країн (19 тис. тонн). За 9 місяців цього року експортовано 10 тис. тонн у 65 країн (Австрія, ОАЕ, Молдова, Швеція, Оман, Саудівська Аравія, Туреччина, Греція, Білорусь та ін.).

Читайте також: Селекціонери вивели новий сорт картоплі.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: