НОВИНИ

Стало відомо, чому фермери можуть залишити кукурудзу в полі

21.07.2022 10:34
kukurudza

У цьому сезоні урожай кукурудзи складе 25,5-26,5 млн т. Для порівняння, в минулому сезоні Україна зібрала близько 40 млн т. Таке зниження об’ємів урожаю позначиться на ринку кукурудзи, вважають аналітики Barva Invest Юрій Гаврилюк та Павло Хаустов. Про це повідомляє ukragroconsult, пише agronews.ua.

За словами аналітиків, з початку повномасштабної війни кукурудза залишалася лідером за експортом, бо європейці використовують її для своїх потреб, на відміну від пшениці та ячменю, які здебільшого йдуть транзитом через ЄС, або купуються для внутрішнього споживання лише у випадку суттєвого дисконту в порівнянні з внутрішніми цінами.

Згідно з офіційними даними, у травні на експорт було відправлено 1 млн т кукурудзи і стільки ж у червні. Якщо цей тренд продовжиться, то до кінця сезону з України може бути експортовано 24,5 млн т кукурудзи.

«Кукурудзу збирають восени і це йде на користь нашому ринку, бо можемо декілька місяців експортувати старий врожай. Та й до осені можемо побачити часткове відкриття портів. Тому для кукурудзи не все ще втрачено», — розповідає Павло Хаустов.

У свою чергу Юрій Гаврилюк зауважив, що якщо ситуація з експортом не зміниться, то аграрії залишать велику кількість кукурудзи в полі через брак зберігальних потужностей.

Читайте також: Українські зерновики розорені: озвучено причини.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: