НОВИНИ

Стало відомо, через що на українських фермах не вистачає робочих

19.04.2019 09:57

Українські агровиробники б’ють на сполох через сезонні хвилі трудової міграції – навесні в рази збільшився виїзд селян на роботу на польські ферми, а українські сільгоспвиробники не можуть знайти людей.Про це заявляє Геннадій Лапицький, фермер з Володарки, Київської області, пише apostrophe.ua.

“Зараз у вітчизняному агросекторі не вистачає робітників. Ось, наприклад, у нас є земельні ділянки, що не були пристосовані для хліборобства. Там можна висаджувати сади, але немає людей, з якими це можна робити. Зупинити трудову міграцію зможе розвиток переробки. Для цього треба, щоб землю обробляли не земельні бандити або рейдери, які заради швидкої наживи безвідповідально по 10 разів сіють соняшник і знищують родючість ґрунтів, а місцеві фермери. Адже саме вони зацікавлені у розвитку економіки, своїх громад, створення робочих місць для односельців. Щоб у нас формувався середній клас, а не клас феодалів або рейдерів та земельних бандитів”, – вважає Лапицький.

Фермер з Володарки пропонує ввести для старшокласників професійну орієнтацію, передати профтехучилища в муніципальну власність громадам, новоствореним ОТГ. Тоді їх могли б підтримати керівники місцевих підприємств та фермери, надавши свою матеріальну базу для навчання сучасних робітничих професій. Забезпечити практику, перше або навіть постійне місце роботи для молоді.

“Насамперед потрібно навести порядок, щоб фермер міг працювати, розвивати своє господарство й розвивати громаду. У нього повинна бути впевненість, що завтра не прийдуть земельні бандити і не відберуть бізнес. Ця задача вже для уряду, який сформується після формування нового складу парламенту”, – підкреслює Лапицький.

В даний момент у Геннадія Лапицького в обробці паї жителів шести сіл Володарського району. Нещодавно він побудував елеватор, який працює на альтернативній енергетиці і створив ТОВ “Сільгосптехніка Нова” з сучасним парком сільгосптехніки.

 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: