НОВИНИ

Спрощено держреєстрацію потужностей із виготовлення кормів для тварин

23.08.2021 10:26
korova1411-20749-25789-28640

Експертна оцінка землі, яка міститься у базі Фонду державного майна, не завжди є адекватною. Більш того, ціни пропозицій значно перевищують ті ціни, які сьогодні готові платити покупці земельних ділянок. Про це під час засідання Земельного штабу повідомив Президент асоціації «Земельна Спілка України» Андрій Кошиль, пише  agronews.ua.

За його словами, функціонування ринку землі продовж декількох місяців довело, що ажіотажу з купівлі-продажу ділянок не відбувається.

В той же час спостерігається проблема із експертною оцінкою земельних ділянок.

«Після 1 липня поточного року ми оформлювали земельні ділянки у Київській області для ведення сілянського особистого господарства, які знаходяться на схилах. База Фонду державного майна видала нам мінімальну суму оцінки у розмірі понад 240 тис. грн за один гектар землі. Така ціна не відповідає дійсності й робить майже неможливим оформлення таких ділянок. Тому питання щодо експертної оцінки й застосування бази є відкритим», – зауважив Андрій Кошиль.

За його слоівами, на сьогодні асоціація в процесі оформлення понад 100 пайових ділянок для ведення сільськогосподарського виробництва.

«Ціна на них, яку може пропустити база Фонду держмайна, становить близько 50 тис. грн/га, що трохи вище, ніж реальна сума оцінки. Не зовсім зрозуміло, звідки у базі беруться такі цифри», – констатував голова асоціації.

Андрій Кошиль зауважив, що асоціація намагається вивчати питання ціноутворення на землі сільгосппризначення за допомогою геопорталу та збираючи дані про оголошення щодо продажу ділянок.

«Ціни пропозицій значно перевищують ті ціни, які сьогодні готові платити покупці земельних ділянок», – підсумував він.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: