НОВИНИ

Озвучено, коли почнеться збирання ранньої картоплі цьогоріч

06.03.2020 14:32
ukrayini-zagrozhuye-deficit-garnoyi-kartopli-yakix-ochikuvati-cin-9491

Тепла зима і високі температури повітря на початку весни дозволили фермерам у південних регіонах України розпочати висадку картоплі у відкритий ґрунт раніше стандартних термінів, завдяки чому рання картопля може дозріти вже у квітні. Про це повідомила пресслужба аналітичної платформи EastFruit.

“Якщо висока температура повітря збережеться, то ранні сорти картоплі можуть дозріти у відкритому ґрунті у 2020 році значно раніше звичайних багаторічних строків. Фермери очікують, що зможуть почати прибирання та реалізацію картоплі в середньому на 15-20 днів раніше. Тобто, можливо, вже в кінці квітня на ринку з’явиться рання картопля українського виробництва”, – йдеться в повідомленні.

Аналітики не виключають, що ціни на цю продукцію можуть бути нижчими у порівнянні з минулим роком, оскільки площі під ранньою картоплею зросли.

“Звичайно, це станеться тільки в тому випадку, якщо картопля вдасться виростити та зібрати, і він істотно не постраждає від заморозків”, – наголошується в повідомленні.

Також аналітики попереджають українських картоплярів, які зараз мають запаси продукції в сховищах, про можливе зниження попиту на торішню картоплю.

“Якщо рання картопля почне надходити в продаж раніше, він зможе забрати частину попиту на торішню картоплю, що є додатковим негативним чинником для ринку”, – наголошується в повідомленні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: