Планування структури посівних площ бере початок в ухваленні рішення щодо вирощування культур і призначене для розрахунку їхнього оптимального розподілу по полях господарства з урахуванням вимог бізнес-плану та застосовуваних агротехнологій. Про це повідомила прес-служба Soft.Farm, пише agronews.ua.
Передусім слід вивчити склад і співвідношення земельних угідь агропідприємства, визначити їхнє призначення й напрям цільового використання, обґрунтувати планову врожайність. Далі йде планування посівних площ сільськогосподарських культур і використання продукції, яке починають із визначення попиту і внутрішньогосподарських потреб.
При визначенні планових посівних площ слід враховувати конкурентоспроможність продукції окремих видів культур, а також обмеження в сівозмінах і матеріально-технічних ресурсах.
Вкрай часто землекористувачі сіють культури без урахування сівозмін, що призводить до зниження врожайності та родючості ґрунтів.
Прагнучи отримати швидку вигоду, аграрії втрачають більше, ніж отримують, і до того ж потім витрачають зайві гроші на усунення проблем, які виникли в результаті нераціонального землекористування.
Читайте також: Агро інновації від Soft.Farm: контури кадастрових ділянок в один клік.
Також необхідно брати до уваги й безліч інших чинників, які впливають на формування посівів. Серед них можна виділити погодні умови, які більше за інших впливають на інтенсивність посівної кампанії і структуру посівних площ.
Зважаючи на це, кожен досвідчений агроном розуміє, наскільки важливо скласти грамотний план посівів на наступний рік з огляду на величезну кількість змінних.
Та взявши до уваги їхнє різноманіття, Soft.Farm пропонує функцію планування посівів, завдяки якій можна виділити певну площу під різні культури відповідно до сезону й максимально врахувати потреби кожної з них.
“Тепер не потрібно зберігати всю інформацію про посіви в різних Excel-файлах. Ми поєднали відомості про ділянку, попередника культури, планові та фактичні дані про врожайність і валовий збір у єдиній таблиці. Крім іншого, веб-сервіс автоматично пропонує рекомендовані варіанти культур для посіву, з огляду на попередників. І це ще не все!”,- йдеться у повідомлені.
Із застосуванням оптимізаційних алгоритмів програма сама вираховує економічні витрати, так що не потрібно марнувати свій час на розрахунки прибутку. Модифікуючи дані в таблиці, Ви відразу можете побачити реальні зміни в економічних показниках.
Нагадаємо, GPS-моніторинг сільгосптехніки дає змогу впроваджувати точне землеробство.
Система дозволяє знайти баланс між вимогами бізнесу з вирощування певного обсягу культур і ефективним землекористуванням. Застосовуйте свої ресурси продуктивно та підвищуйте якість сільськогосподарських робіт разом із нами.
Ті користувачі, які запланують посіви на 2020 рік через веб-сервіс Soft.Farm, отримають супутникові знімки за весняний період за всіма полями, на які складено план посівів, безкоштовно!