АГРОБУХГАЛТЕРІЯ

Скільки податків треба сплатити при відчуженні земельних ділянок

25.06.2021 14:04
205994407_1219837655104576_4863534340291826269_n

При укладанні певного виду цивільно-правових угод щодо відчуження земельних ділянок на сторін покладається обов’язок сплати податків. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє пресслужба Міністерства юстиції, пише agronews.ua.

Так, після зняття так званого мораторію на відчуження ділянок сільськогосподарського призначення при посвідченні договору про відчуження такої земельної ділянки необхідно буде сплатити:

– податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу;

– військовий збір у розмірі 1,5%, причому ще до моменту нотаріального посвідчення договору відчуження земельної ділянки.

Базовою розрахунковою величиною для оподаткування буде зазначена в договорі купівлі-продажу ціна, яка не може бути нижчою за оціночну вартість землі, розрахованої уповноваженим органом.

Законодавчий алгоритм оподаткування земельних операцій передбачає і низку пільг. Скажімо, від оподаткування звільняються власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних часток (паїв), які були отримані у порядку безоплатної передачі згідно зі статтею 121 ЗК України. Пільгами за певних умов і тільки раз на рік можуть скористатися також особи, які отримали такі ділянки у процесі приватизації.

Читайте також: чи обов’язково використовувати нові форми документів для обліку зберігання і переробки зерна.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: