АГРОБУХГАЛТЕРІЯ

Що дадуть аграрію нові зміни до Податкового кодексу

08.08.2020 13:25
аграрії

Президент підписав Закон № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців», який Верховна Рада ухвалила 14.07.2020 (законопроєкт від 04.12.2019 № 2524). Про це повідомляє Головбух Агро, пише agronews.ua.

Головне нововведення для малого бізнесу — Закон скасовує вимогу обов’язкової реєстрації книги обліку доходів та витрат, а також скасовує обов’язок вести книги обліку доходів ФОПами 1 та 2 групи та 3 групи, які не є платниками ПДВ. Проте фермерів нововведення не стосується.

А ось зміни в роботі електронного кабінету стосуються всіх суб’єктів господарювання. Так, зміни до Податкового кодексу передбачають:

✅ удосконалити роботу електронного кабінету платника податків;

✅ покращити електронну взаємодію платників з податковими органами;

✅ скасувати вимогу про подання заяви платником на приєднання до Договору про визнання електронних документів;

✅ запровадити автоматичну реєстрацію в електронному кабінеті отриманих документів від платника податків;

✅ в електронному кабінеті мають міститися дані щодо суми та дати узгодження грошового зобов’язання, визначеного контролерами;

✅ спростити механізм доведення платником податків відсутності його вини через технічний збій у роботі електронного кабінету;

Наразі текст Закону ще не оприлюднено.

Читайте також: Як обрати спрощену систему оподаткування сімейному фермерському господарству.


«Головбух Агро» — єдиний в Україні повноцінний електронний журнал для бухгалтерів, які ведуть облік на підприємствах агропромислового комплексу.  Видання оперативно висвітлює законодавчі зміни, дає готові рішення робочих ситуацій, попереджає про ризики, убезпечує від штрафів та подає зрозумілі інструкції правомірних і безпечних дій. 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: