ВАЖЛИВО

Сергій Максименко: Основною цінністю компанії Soft.farm є її співробітники

04.08.2020 17:32
WhatsApp Image 2020-08-04 at 10.33.14

УКАБ продовжує серію публікацій про членів нашої асоціації. На черзі – компанія Soft.farm. В особистому інтерв’ю Сергій Максименко, директор з продажу програмного забезпечення компанії Soft.farm, розповів про основні продукти компанії та особливості ведення бізнесу на українському ринку. Повідомляє прес-служба УКАБ,  пише agronews.ua.

– Розкажіть, будь ласка, про історію виникнення компанії. На чому зосереджена її діяльність?

– ТОВ «КВАРТ-СОФТ» працює на ринку розробки програмного забезпечення з 1999р. У нас понад 170 фахівців із досвідом розробки та впровадження більш ніж 1000 проектів по всьому світу. Ми розробляли програмне забезпечення для Microsoft, BMW та інших світових брендів США та Європи. Ми одна з найпотужніших ІТ-компаній в Україні.

У 2016 році компанія вивела на ринок України онлайн сервіс Soft.Farm для малого, середнього та великого аграрного бізнесу, який займається рослинництвом та тваринництвом. На сьогодні в нас підписані контракти з агропідприємствами, які мають різний обсяг земельного банку — від 60 га до 200 тис. га. Також система має деякий безкоштовний функціонал, для використання якого зареєструвалося вже понад 10 000 користувачів. Загальний земельний банк, внесений у систему, складає 2,5 млн га. Напрям тваринництва перебуває на етапі початку продажів, у системі обліковується 250 голів ВРХ, та понад 10 000 голів кролів.

– Які особливості ведення бізнесу на українському ринку для компанії вашого профілю?

– Українські компанії-розробники програмного забезпечення не тільки ж задовольняють попит на різноманітні програмні продукти на зовнішньому ринку, вони також виконують проекти для українських споживачів.

Конкуренція за проекти потребує від розробників диверсифікації діяльності у напрямах від формування адаптивних моделей роботи підприємств на базі вивчення поведінки споживачів, розроблення програмних продуктів «під ключ» та їх супровід – до проведення комплексу заходів автоматизованого та ручного тестування для визначення відповідності програмного забезпечення завданням, яке воно має вирішувати, із застосуванням таких технологічних концепцій, як ІоТ, BigData, Cloud Computing, Blockchain, Artificial Intellect та ін.

– Як ваш сервіс може допомогти аграріям?

– Один із наших продуктів – сервіс Soft.farm.

Soft.farm – це комплексне ІТ-рішення для аграрного сектору України, яке складається з двох модулів: рослинництво та тваринництво.

В модулі Рослинництво ми об’єднали всі сучасні агрономічні ІТ-інструменти, які необхідні для впровадження точного землеробства та інших технологій: ви зможете швидко отримувати інформацію по вегетаційним індексам NDVI, будувати карти завдань для техніки, створювати картограми властивостей ґрунту, аналізувати погоду з метеостанцій та проводити обстеження стану посівів на наявність шкідників або хвороб за допомогою мобільного додатку, а також захиститись від рейдерських атак, впорядкувавши земельний банк та договори оренди паїв, підвищити ефективність виконання робіт за допомогою контролю місцезнаходження та витрат пального, використовуючи GPS-моніторинг техніки.

В модулі Тваринництво ми розробили можливість створити електронний паспорт тварини, де будуть зберігатись її генеалогічні відомості та продуктивність, для зоотехніків система створює план робіт, спираючись на терміни їх настання, та обов’язково нагадує за допомогою повідомлення, яку операцію та з якою твариною необхідно виконати, для прозорого використання кормів можливо розраховувати раціони харчування тварин та вести облік годівлі, економічний аналіз надасть можливість спланувати розвиток стада для досягнення оптимальної ефективності.

– Як ваші продукти можуть допомогти в період проведення земельної реформи і відкриття ринку землі?

– Один, і самий потужний, із напрямків в модулі Рослинництво – це Земельний Банк.

Земельний банк – це основний актив сільськогосподарського підприємства. Великою частиною оброблюваної ріллі є орендовані паї, але при укладанні договорів оренди земельних ділянок не завжди зверталась увага на їх місце розташування, так звану “шахматку”. Щоб бути впевненим, що Ви обробляєте паї, які орендуєте, за допомогою ПККУ (публічна кадастрова карта України) ми створили простий спосіб перевірити місцезнаходження орендованих земельних ділянок і співпадіння меж паїв з електронними картами полів Вашого агропідприємства. При цьому система Soft.Farm автоматично перевірить актуальність документів, по яких був укладений договір оренди, та у разі невідповідності позначить проблемні зони.

Для того, щоб уникнути рейдерства та зберегти свій земельний банк, необхідно побудувати надійний облік договорів оренди земельних ділянок, а головне – контролювати терміни дії договорів та вчасно їх продовжувати. Система Soft.Farm дозволяє контролювати:

– терміни дії договорів оренди паїв;

– земельні ділянки без договорів оренди;

– невитребувані паї;

– схеми обміну земельними ділянками;

– інформацію про правовласників;

– нарахування орендної плати.

Уся інформація інтегрується з системами бухгалтерського обліку та іншим програмним забезпеченням.

– Які цінності для компанії найважливіші? 

– Якщо ми говоримо про саму компанію ТОВ «КВАРТ-СОФТ», то звичайно ж, найціннішим є наші співробітники, фахівці високого рівня, люди, які захоплені своєю улюбленою справою, які генерують нові ідеї і створюють нові продукти, які є актуальними для ринків різних країн Світу.

Якщо ми говоримо про споживачів наших продуктів, то тут, з нашого боку, можна виділити кілька складових: повага до них, чесність, відкритість, чітке виконання нами взятих на себе зобов’язань, технічна підтримка на всіх етапах користування програмним забезпеченням і ін.

– Які стратегічні плани компанії на найближче майбутнє?

– Плани наші грандіозні і великі – рух тільки вперед. Ми постійно працюємо над удосконаленням того, що вже зроблено і випущено на ринок, і займаємося розробкою нових продуктів, про які Ви дізнаєтеся вже незабаром.

‑ Які ваші враження від події «УКАБ Агротехнології»?

– Враження дуже позитивні. Все пройшло на високому рівні. Спасибі всім, хто брав участь в підготовці цього заходу від УКАБ, всім учасникам і тим, хто приїхав подивитися. Ми, як члени УКАБ, будемо брати участь у всіх заходах, які будуть Вами проводитися.

Читайте також: Презентація нової концепції «Розрахунок обсягу виконаних робіт (гектарів)» на базі GPS-моніторингу сільськогосподарської техніки від Soft.Farm на виставці «АГРО-2020». Стенд команди Soft.Farm буде дуже легко знайти, тому що з 11 до 14 серпня він буде розміщений біля входу в 9-й павільйон.


Довідка: Soft.Farm – це on-line система планування, обліку та аналізу діяльності сільськогосподарських підприємств, що займаються рослинництвом і тваринництвом. Веб сервіс Soft.Farm – комплексне IT-рішення для агровиробників, яке має всі необхідні інструменти для ведення, планування, контролю та аналізу сільськогосподарської діяльності.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: