АГРОФОТО

Селекціонери вивели новий сорт томату

03.01.2022 15:00
Pomidor_s

На базі Науково-виробничого центру Туркменського сільськогосподарського інституту (м. Дашогуз) шляхом схрещування сортів «Восток 36х» і «Балкан» отримано новий сорт меленого томата «Айнур». Про це повідомляє turkmenportal.com, пише agronews.ua.

Новий сорт середньостійкий до посушливості та хвороб. Він виглядає круглим, гладеньким, насичено-червоного кольору. Його середня вага до 110 грам, в кущі – до 6 плодів однакового розміру. Вміст сухих речовин у соку – 6,8 %, цукру – 3,5 %, кислот – 0,5 %, вміст вітаміну С – 21,4 міліграма.

З моменту масового дозрівання сходів до першого збору врожаю потрібно 116 днів, плодоносна частина рослини досягає 45 сантиметрів у висоту і 40 см в ширину.

Помідори «Айнур» придатні як для консервування, так і для виробництва томатної пасти.

Польові випробування сорту проводилися з 2016 по 2018 роки, після чого зразок відправили на державну експертизу. На даний момент сорт пропонується для промислового використання.

Читайте також: В Україні з’явиться нова аграрна виставка AGRO KHARKIV.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: