ВАЖЛИВО

СБУ викрила високопосадовців з митниці, які блокували вивезення українського зерна

05.12.2022 12:38
317801575_503208041906111_3562210326085227415_n

В результаті слідчо-оперативних дій Служба безпеки України викрила та заблоковала корупційну схему на Київській, Львівській та Чернівецькій митницях. Про це повідомляє  Служби безпеки України, пише agronews.ua.

Викрито керівництво відповідних регіональних митниць, яке організувало механізм незаконного одержання грошей за оформлення експортно-імпортних операцій.

За різні суми хабарів вони «гарантували» представникам агрокомпаній безперешкодне митне оформлення оптових партій сільгосппродукції, яку експортували до країн Євросоюзу, зокрема українського зерна.

Також учасники злочинного механізму вимагали гроші з підприємців, які ввозили в Україну іноземні товари широкого вжитку для подальшого продажу у торгових мережах нашої держави.

Щодня організатори схеми одержували «прибутки» у сотні тис. грн.

У разі відмови сплачувати «данину» – створювали штучні перешкоди під час проведення митних процедур і робили бюрократичні «відмови» у провезенні продукції.

Задокументовано факт вимагання грошей співробітником митниці у столичному регіоні. Серед іншого, він вимагав кошти у бізнесмена, який з початку повномасштабного вторгнення пішов на службу до ЗСУ і бере участь у бойових діях. Тож, аби його фірма працювала, він вимушений був взяти декілька днів відпустки, щоб заплатити хабар. 

Співробітники СБУ затримали чиновника «на гарячому» під час отримання всієї суми неправомірної вигоди. 

Крім того, правоохоронці провели обшуки за місцями проживання та роботи заступника начальника Чернівецької митниці, а також у посадовців митного поста «Городок» на Львівщині.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: