НОВИНИ

СБУ і БЕБ перевіряють зерновиків у портах

19.10.2022 12:35
477

Служба безпеки України (СБУ) та Бюро економічної безпеки (БЕБ) проводять перевірки зернотрейдерів та термінали на щодо закупівлі зерна за готівку. Про це Latifundist.com повідомили троє трейдерів, пише agronews.ua.

За словами співрозмовників, силовики шукають докази роботи з сумнівними компаніями, які розраховуються за готівку та повідомили, що декілька суден зупинили та проводять перевірки, частина з них уже завантажені.

За словами співвласника RISOIL Шота Хаджишвілі перевірки тривають уже тиждень.

«Минулого тижня висадили у всі порти «десант‎»‎ з інспекторів БЕБ, при чому дуже некомпетентних. Прийшли з ухвалою суду, де на 4 чи 5 сторінках дрібним шрифтом написані компанії-одноденки, які всі знають на ринку. Кажуть, дайте ТТНки за цей і минулий рік. А це нереально, бо частина, може, і є на руках, у когось — вони в експедиторів чи інших контрагентів. Проводили обшуки так цілий день, а потім сказали о 22:00, що залишаться ночувати. Мовляв, щоб не знищили доказову базу. Пригрозили, якщо не дозволите, перекриємо в’їзд і не дозволимо вантажити судна. Ось так 4 дні і очі провели у нас. У результаті нічого не знайшовши, сказали, що шукають залишки вантажів, які вантажили ці компанії. Ну, це абсурд — замість того, щоб боротися з явищем, вони пресують термінали»‎, — сказав він.

Як пише видання, народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Мар’ян Заблоцький прокоментував, що у світлі попиту на виведення капіталу з країни і великої різниці між офіційним і ринковим курсом, майже все зерно купується за готівку. Тобто валюта від експортованого зерна не заходить в країну.

‎Правоохоронні органи відповіли в манері, які вміють — обшуками, підвищенням градусу напруги. Це може мати певний ефект. Але до цієї проблеми треба підійти більш серйозно. Потрібен відвертий діалог з великими зернотрейдерами, щоб вони принаймні однакові комплаєнс-процедури. Наприклад, до честі ADM ми бачимо обсяг операцій, по яким потім іде неповернення валютної виручки, близький до нуля. У інших трейдерів він близько 15%», — підкреслив політик.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: