НОВИНИ

Сьогодні набув чинності антирейдерський закон щодо ринку землі: про що в ньому йдеться

16.01.2020 17:00
oilseed-rape-2135026_960_720

16 січня 2020 року набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» № 340-ІХ. Він фактично змінив правила ринку оренди земельних ділянок, що дозволяє протидіяти їхньому рейдерському захопленню.

Загалом цей закон регулює такі положення:

1) Якщо сторона договору захоче відмовитися від автоматичного продовження договору оренди землі, то не пізніше ніж за 30 календарних днів до закінчення терміну договору вона повинна буде подати до Державного реєстру майнових прав заяву про це.

2) У випадку відсутності такої заяви після закінчення дії договору він продовжується на такий самий строк і з тими ж умовами.

3) Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності, передані в оренду на земельних торгах, не може бути зменшена за угодою сторін протягом терміну дії договору оренди, а також при його поновленні.

4) Встановлюється розмір гарантійного внеску за лотом на рівні 5% від стартової ціни продажу земельної ділянки і 50% від стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою, але не менше 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: