НОВИНИ

Ринок свинини в очікуванні дефіциту

23.09.2021 15:34
svinina-2

Останні статистичні дані сигналізують про вірогідне скорочення промислової пропозиції свинини. Про це повідомляє Асоціація свинарів України, посилаючись на дані Держстату, пише agronews.ua.

Як зазначається, за підсумками січня-серпня приріст обсягів вирощування відстає від темпів приросту забою. 

«За вісім місяців 2021 р. на бійні та м’ясокомбінати направили 374,5 тис. т свинини живою масою, що на 12,8% більше ніж роком раніше. При цьому, зміна обсягів вирощування свинини була меншою — плюс 10,4% до результатів аналогічного періоду минулого року (393,5 тис. т). Тобто з отриманого приросту живої маси свиней на забій спрямували понад 95%, тоді як у першому кварталі цей показник становив 91%. Такі зміни зазвичай слугують передвісниками скорочення промислової пропозиції», — коментують аналітики.

В АСУ уточнюють, що у понад 40% областей України спостерігається перевищення обсягів забою над обсягами отриманого приросту живої маси свиней вирощуванням.

«Найбільш характерна така ситуація для Східу країни, проте зустрічається і в інших регіонах. Тож це може спричинити неоднорідне послаблення пропозиції свиней забійних кондицій у подальшому та нестачу в окремих регіонах», — роз’яснюють в АСУ.

Нагадаємо, що В Україні очікується чергове подорожчання хліба.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: