НОВИНИ

Росія зібрала на окупованих територіях України пшениці на 1 мільярд доларів

05.12.2022 15:15
065a712-zerno

Україна втратила щонайменше 1 мільярд доларів на пшениці, яка була зібрана на територіях, контрольованих Росією, згідно з дослідженнями з використанням супутникових зображень програми NASA з продовольчої безпеки та сільського господарства. Про це повідомляє  bloomberg.com, пише agronews.ua.

Аналіз дає уявлення про те, що відбувається на окупованих територіях, де інформація жорстко контролюється . Він використовує модель машинного навчання, яка відображає зміни текстури та кольору на основі часових рядів супутникових зображень, щоб нанести на карту місця зібраного чи незібраного врожаю.

З непідконтрольних територій України зібрано майже 6 мільйонів тонн пшениці, повідомляє NASA Harvest. Зібрано близько 88% озимих культур, посіяних на окупованих територіях, а незібрані площі були переважно вздовж лінії фронту.

Російські кораблі експортували зерно, ймовірно, вивезене з окупованих територій, до країн, включаючи Лівію та Іран, але важко оцінити обсяги, остання вантажовідправники приховують походження вантажів.

Росія заперечує крадіжку зерна, але офіційні особи публічно заявляють про відновлення поставок зерна з окупованих портів.

Оцінки NASA Harvest стосуються пшениці й поки що виключають інші культури чи продукти харчування, які зберігалися на складах. 

Команда NASA Harvest підрахувала, що аграрії цього року в Україні зібрали 26,6 млн тонн пшениці, що на кілька мільйонів тонн перевищує інші прогнози.

Головний прокурор Швейцарії, провідного центру торгівлі товарами, попередив , що комерціалізація награбованої сировини може стати військовим злочином.

Український виробник HarvEast заявив, що всі озимі культури, які він висадив на своїх землях у Донецькій області, зібрали окупанти цього літа. 

«Цього року озима пшениця дала дуже високий урожай для цього регіону завдяки сприятливим погодним умовам», — приймає генеральний директор Дмитро Скорняков. Все, що збирали на наших полях, розкрадали і вивозили з України».


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: