ВАЖЛИВО

Росія погрожує вийти із «зернової угоди»

14.10.2022 15:05
6d30b381ed868ddafe13ac401d534d14

Росія направила ООН перелік вимог, у разі невиконання яких погрожує вийти з угоди про експорт зерна з Чорного моря, дія якої завершується в листопаді. Про це заявив постійний представник Росії при ООН у Женеві Геннадій Гатілов, повідомляє Європейська правда, пише  agronews.ua.

Як зазначив дипломат, 12 жовтня РФ направила лист генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, в якому виклала перелік претензій.

«Якщо ми побачимо, що з російського боку нічого не відбувається – експорту російського зерна і добрив – тоді, вибачте, нам доведеться подивитися на це по-іншому», – сказав Г. Гатілов.

Відповідаючи на запитання, чи може Росія не підтримати продовження «зернової угоди», він сказав, що «така можливість є».

«Ми не проти поставок зерна, але ця угода повинна бути рівноправною, вона повинна бути справедливою і чесно виконуватися всіма сторонами», – пояснив Г. Гатілов.

Коментуючи цю заяву, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав світ дати чітку реакцію Росії на її шантаж.

«Я закликаю всі держави та організації чітко дати зрозуміти Москві: шантаж має припинитися і Росія не має права наражати на небезпеку мільйони людей. Мій заклик особливо стосується держав, які залежать від експорту українського зерна», – написав він у Twitter.

Читайте також: Озвучено головну стратегію відновлення агросектору України


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: