НОВИНИ

Роман Лещенко розповів про плюси закону щодо стимулювання виноградарства

19.12.2021 13:19
b66b1943-623x370

Парламент голосами 317 народних депутатів ухвалив в цілому законопроєкт № 2064 щодо стимулювання виноградарства.  Про це в своєму Телеграм-каналі написав міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, пише agronews.ua.

За його словами, законом передбачено збільшення мінімального строку оренди під багаторічне насадження у 25 років.

«Не секрет, що в Україні в останні роки площі насаджень зменшилися і відсутність тривалого терміну оренди була однією з ключових проблем. Тож тепер є шанс змінити цю тенденцію.  Окрім строку оренди, інвестор, який захоче вкласти кошти у сад, паралельно отримує  довіру та впевненість щодо своїх дій. А це колосально вплине на збільшення робочих місць. У середньому 20 сезонних працівників працюють на 1 гектар.  Не забуваймо, що виноград – це експортний продукт, тому це можливість покращити економічні показники, зокрема це плюс у додану вартість», – зауважив Роман Лещенко.

Міністр також констатував, що законом передбачено створення для аграріїв державної підтримки й синергію між уже наявними програмами допомоги.

«Крім того, що ми збільшуємо довіру аграріїв, ми ще й заохочуємо їх вкладати інвестиції. Формула прозора і зрозуміла: інвестуєш в актив = отримуєш повернення довгострокових інвестицій», – додав Роман Лещенко.

Він переконаний, що садівництво і виноградарство з точки зору збереження ґрунтів є дуже заощадливими.

«У сьогоднішній реаліях, коли тисячі гектарів українських земель виснажені, садівництво є хорошим компромісом.  До того ж, це можливість забезпечити себе високоякісними продуктами харчування і сировиною для переробної промисловості», – підсумував міністр.



Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: