НОВИНИ

Роман Лещенко презентував перші зміни після прийняття Земельної Конституції

25.05.2021 13:30
20201217142555-4455

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час другого дня Всеукраїнського форуму «Україна.30.Земля» презентував перші 7 кроків, які необхідно зробити громадам для правильного та ефективного розпорядження землею. Про це повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК, пише agronews.ua.

«Підписаний вчора Президентом України законопроект № 2194 уже дозволяє громадам розпочати поетапну роботу із землями, які перейшли в їхнє розпорядження. Передусім громади вже можуть проводити повну інвентаризацію земель відповідно до постанови КМУ № 476. Тобто їм необхідно розпочати із формування повноцінної бази даних про всі земельні ділянки на території громади, створити картографічну основу всієї території громади, а також визначити функціональне призначення землі», – наголосив Роман Лещенко.

Всі ці кроки, як зауважив Міністр, довозлять громадам пропонувати бізнесу та інвесторам обирати найоптимальніше місце для своєї діяльності, що стимулюватиме добросовісну конкуренцію.
«Для цього громадам також потрібно регулярно проводити зустрічі з потенційними інвесторами. Вони повинні мати у своєму арсеналі інформацію про своє географічне розташування, транспортну та іншу інфраструктуру, природні та людські ресурси. У цьому їм допомагатиме наш геопортал відкритих даних, який вже наповнюється всією необхідною інформацію», – сказав Роман Лещенко.

Він також додав, що громадам необхідно регулярно проводити нормативно-грошову оцінку земель та створити електронний архів землевпорядної документації і публікувати його в Інтернеті.
«Вільні землі громади зможуть виставляти в оренду на земельних аукціонах. Найближчими днями Президент Володимир Зеленський підпише законопроект № 2195. Цей документ дасть можливість проводити відкриті публічні й прозорі земельні аукціони. Безперечно, цей інструментарій дозволить суттєво збільшити надходження до місцевого бюджету», – зазначив Міністр.

На сайті Держгеокадастру потенційні інвестори можуть знайти інформацію про ділянку і проведені торги з відеозаписом. Процедура проведення земельних аукціонів описана в статті 137 Земельного кодексу.

Нагадаємо, що Єврокомісія виділила 50 млн євро грантів на підтримку українських фермерів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: