НОВИНИ

Рішення Мінекономіки щодо добрив не призведе до зростання цін чи дефіциту товарів, – Качка

21.05.2020 13:32
https://agronews.ua/

Рішення по добривах, яке пропонує Мінекономіки, не призведе ані до зростання цін, ані до дефіциту товару. Втручання в ринок добрив буде мінімальним. Так аби не нашкодити споживачам. Про це повідомив на своїй Facebook сторінці Тарас Качка, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, пише agronews.ua.

“Так, ми пропонуватимемо запровадити квоти. Для того щоб зберегти диверсифікацію і передбачуваність імпорту. Запропоновані квоти насправді будуть близькими до фактичного імпорту який ми маємо зараз. Це парадокс пов‘язаний з тим, що розслідування тривало майже рік і стосувалося періоду до середини 2019 року”, – підкреслив Качка.

Він додав, що з того часу ринок добрив змінився. У першому кварталі 2020 року імпорт комплексних добрив скоротився на 18 відсотків. А азотних на 59. У порівнянні з першим кварталом минулого року.

“Імпорт в Україні сам потихеньку йде до таких параметрів, які ми пропонуємо зафіксувати. Для чого ж в таких обставинах тоді захищати нацвиробника? Щоб нарешті вивести ринок добрив в стан, коли нових захисних заходів не треба. Для того, щоб допомогти національному виробнику, і зберегти нормальні умови конкуренції“, – сказав Качка.

Також він зазначив, що на внутрішньому ринку конкуренція досягається через нормальний баланс між виробництвом і імпортом. На міжнародному рівні нацвиробник конкурує з закордонними компаніями як на внутрішньому, так і на міжнародних ринках.

“Нам треба захищатися від надмірного виробництва, яке нарощується в регіоні (зокрема в Туреччині). А з огляду на роль газу у виробництві добрив – це питання вже набуває геополітичних обрисів”, – наголосив Качка.

Він додав, що розслідування тривало з серпня 2019 року. З того часу ми вивчили в усіх нюансах ринок добрив. У найдрібніших. Споживачів, постачальників, трейдерів, характеристики товарів, їх взаємозамінність, ціни тощо. Ми вислухали всі зацікавлені сторони. Ми отримали сотні листів, провели слухання.

“То ж наперед скажу – ми врахували все те, що зараз активно розганяється у ЗМІ і соцмережах. І хто як не я розуміє, що і виробники і споживачі добрив є національними виробниками, захищати яких є моїм головним обов’язком. Ми будемо захищати національного виробника і добрив і сільськогосподарської продукції. І будемо робити це розумно”, – підсумував Качка.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: