НОВИНИ

Ріка Дунай – на межі зникнення

09.08.2021 18:02
kartinki24_city_0209

Хвиля спеки надає тривожне вплив на Дунай. За даними румунських екологів, його стік зменшувався на 10-15% щодня в перший тиждень серпня. Про це повідомляє EVZ, пише agronews.ua.

Так, на в’їзді в країну на ділянці Базяц стік річки впав на 11,6%. Фермери скаржаться, що одним з болючих наслідків зменшення стоку Дунаю є обмеження водного транспорту.

А екологи б’ють на сполох, що зміна клімату ставить під загрозу течію річки, яке скорочується через високі температур, зафіксованих на території.

Щорічно по Дунаю їде 10-12 мільйонів тонн зернових, призначених для Єгипту, який є основним ринком Румунії в цьому відношенні. Через зменшення річки поставки опинилися під загрозою.

– Перебіг Дунаю зменшилася і обмежує перевезення, тому що є порти, які не можуть працювати в даний момент або не можуть завантажуватися на всіх причалах. Якщо у нас немає води, ми не зможемо займатися транспортом. З природою ніяк не можна боротися, – розповів начальник одного із зернових фірм.

Нагадаємо, що оприлюднено ціни на новий врожай картоплі в Україні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: