ВАЖЛИВО

Результати перевірки українського меду на якість: виявлено залишки антибіотиків

24.03.2020 16:24
honey-823614_1280

Оприлюднено результати  масштабного медіапроекту «СТОП Фальсифікат. МЕД», який реалізується ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» спільно з телеканалом «1+1» опубліковані на Facebook  сторінці Держпродспоживслужби, пише Агро Ньюз.

Експертами було викуплено в чотирьох ключових містах України (Києві, Дніпрі, Харкові та Львові) зразки меду відомих компаній переробників, мед під власними торговельними марками мереж, у пасічників на ринках, стихійних ринках та мережі інтернет.

Отримані результати засвідчили численні невідповідності показників якості меду, виявлено залишки антибіотиків та домішування дешевих цукрових сиропів.

Так, зокрема з 29 зразків:

– 22 зразки (75% з перевірених) не відповідають заявленим якісним характеристикам за певним показником;

– 5 зразків містять заборонені залишки ветеринарних препаратів лікування бджіл антибіотиками;

– 12 зразків містять у складі домішані цукрові сиропи;

– 24 зразки (82%) мають ботанічне походження не у відповідності до вказаного на маркуванні, тобто вводять в оману споживачів щодо складу: під виглядом меду з акації чи липи продається мед різнотрав’я або соняшнику;

– лише 4 зразки меду мають ботанічне походження у відповідності до вказаного на маркуванні, тобто вид меду вказаний на етикетці повністю збігається з результатом пилкового аналізу;

– зразок імпортованого меду не відповідає якісним характеристикам меду натурального.

Загалом тільки 7 зразків мають якісні характеристики, які повністю відповідають меду натуральному, але лише 1 зразок відповідає повністю і за якістю і за маркуванням виду меду (липовий) придбаного у м. Харків на ринку Соллі.

Разом з цим, Держпродспоживслужба зазначає, що на період карантину відповідно до Закону Ук-раїни від 17 березня 2020 року № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», встановлені певні обмеження щодо проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Заходи  державного контролю, заплановані Держпродспоживслужбою, в тому числі в рамках масмедійного проекту «СТОП фальсифікат. МЕД», будуть продовжені після зняття карантину або обмежувальних заходів визначених законодавством.


Наразі територіальні органи Держпродспоживслужби, керуючись розпорядженням Головного державного ветеринарного інспектора України, забезпечують контроль за проведенням операторами ринку відкликання та вилучення з обігу меду натурального виробництва ряду операторів ринку Київської, Одеської, Харківської, Дніпропетровської та інших областей у зв’язку із встановленням його невідповідності вимогам національного стандарту України ДСТУ.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: