НОВИНИ

Рентабельність горіхового саду може сягати 500%

22.03.2020 19:03
Горіх

За підрахунками фермера-горіховода Івана Юкала з Вінницької області, на 7-8-й рік після посадки горіховий сад може давати від 200 до 300 тис. грн із гектара, що в 10 разів більше, ніж одна з найбільш рентабельних польових культур – соняшник. Про це пише 0432.ua.

«Я займаюся не тільки горіхами, а й вирощую традиційні сільськогосподарські культури. Для порівняння, одна з найбільш рентабельних культур — соняшник — дає 30 тис. грн/га», — зазначив Іван Юкал.

Плодоношення горіха слід очікувати понад 5 років, однак рентабельність бізнесу досягає 400-500%. При цьому витрати праці — мінімальні: сім’я з 4 осіб, двоє з яких дорослі, може вільно тримати 2 га практично без застосування найманої праці.

При закладці горіхового саду фермер рекомендує вибирати саджанці-сіянці.

«Я віддаю перевагу сіянцям. Вони більш довговічні, більш морозостійкі та набагато довше цвітуть», — сказав він.

Визначившись зі схемою і сортами, в посадку додають запилювачів. Їх розміщують по діагональній або квадратній схемі — в залежності від рельєфу місцевості та напрямку й сили вітру. Запилювачів можна використовувати три — ранній, середній, пізній, а краще п’ять.

Нагадаємо, що в Україні за минулий рік з’явилося 2 тис. га нових горіхових насаджень, частина з них потрапили під державну програму компенсації вартості саджанців.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: