НОВИНИ

Рекордні ціни на природній газ призвели до різкого зростання цін на міндобрива

24.09.2021 09:03
fc52b5b314c6d99927fd2c061249a395-23309

Зростання цін на природній газ до 900 $/м3 внаслідок скорочення поставок до Європи Газпромом посилило тиск на європейських виробників. Про це повідомляє Грейн Трейд, пише agronews.ua.

За прогнозами аналітиків, ціни на газ залишатимуться високими до завершення опалювального сезону з огляду на низькі запаси газу у європейських сховищах.

Внаслідок високих цін на газ, який є основною сировиною для виробництва аміаку, декілька заводів по виробництву міндобрив в Європі скоротили виробництво або тимчасово зупинили роботу. Водночас великі виробники добрив продовжують виробництво в інших регіонах або отримують аміак з третіх країн. Виробники піднімають ціни на добрива, щоб перекласти витрати на споживачів.

Сільгоспвиробники також постраждають від дефіциту добрив та зростання цін, що призведе до збільшення видатків на врожай наступного сезону. Компанії, що виробляють м’ясо та газовані напої, вже відчувають дефіцит СО2, який є побічним продуктом у виробництві аміаку.

В Україні ціни на природній газ для промислових споживачів виросли до 20000-25000 тис грн за 1 тис м3 , що також призвело до зростання цін на добрива та на послуги елеваторів по сушці сільгосппродукції.

З початку року ціна на природній газ виросла майже втричі, а його вартість складає до 80% собівартості азотних добрив, які є значною статтею витрат аграрних підприємств. Аміачна селітра подорожчала з 10-11 тис грн/т до 15-16 тис грн/т, тому аграрії будуть зменшувати використання добрив, оскільки додатковий ефект від їх застосування не компенсує витрати на їх закупівлю.

За прогнозами аналітиків, починаючи з жовтня деякі українські заводи, що вироблять добрива, або знизять обсяги виробництва до мінімуму, або зупиняться, щоб не виробляти дорогу продукцію, яку буде нереально реалізувати.

Нагадаємо, що Стало відомо, коли подешевшають груші.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: