АГРОВІДЕО

Рашисти знищили унікальний генофонд рослин в Україні

18.05.2022 18:08
1 (19)

У Харкові рашисти обстріляли генетичний банк рослин, в якому зберігалося понад 160 тис. сортів і гібридів рослин з усього світу. Про це повідомив доктор сільськогосподарських наук, провідний науковий співробітник інституту рослинництва ім. Юр’єва Сергій Авраменко у відеозверненні на YouTube, пише agronews.ua.

«Насіння вже готували до сівби, і з березня співробітники мали вже засівати колекцію. Після того, як прийшов «руській мір», як прийшла ця орда «асвабадітєлєй», все перетворилося на суцільний попіл. Десятки тисяч зразків. Це світова колекція. В тому числі сорти, яким сотні років, старовинні, яких уже ми не зможемо відновити. Тут було пекло. Вигоріло все», — розповів Сергій Авраменко.

Він додав, що мова йде про продовольчу безпеку. У банку зберігалися понад 160 тис. сортів і гібридів з усього світу. Звідси учені з усього світу, в тому числі рф, брали зразки.

«Генетичний банк рослин, чия історія налічує багато десятиліть, не чіпали навіть німецькі окупанти. Але російські загарбники цілили саме в нього. При чому, в установі не перебували військові. Це суто наукова установа, яка умисно нищилася, прицільно били саме в те місце, де зберігався банк генетичних ресурсів рослин», — зауважив науковець.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: