НОВИНИ

Рафінація — один зі шляхів вирішення проблем виробників олії

14.11.2023 11:32
v-oliynomu-biznesi

Олійно-жирова галузь України у 2022/23 МР стикнулась із низкою викликів — низьким урожаєм соняшнику, відключенням електроенергії, проблемами з реалізацією продукції та логістичними проблемами. Про це заявила аналітик олійного ринку «УкрАгроКонсалт» Світлана Купрєєва, пише agronews.ua.

«Великі перехідні запаси соняшнику та готової продукції, які спочатку розглядались як тягар, компенсували зниження врожаю і дали змогу працювати галузі та збільшити показники експорту нашого стратегічного товару — соняшникової олії. Деякі гравці обрали рафінацію як один зі шляхів вирішення поточних проблем та підтримання бізнесу в дієвому стані», — зазначила вона. 

У 2022/23 МР експорт рафінованої соняшникової олії зріс на 7% проти попереднього сезону. Темпи відвантажень рафінованої олії були досить стабільними протягом усього сезону.

«Частка експорту рафінованої олії у загальному експорті знизилася, при цьому залишилась одним із найбільших показників — 9,7%», — додала Купрєєва.

Україні вдалося зберегти широку географію експорту рафінованої соняшникової олії — майже 120 країн. У структурі експорту ключова позиція належить ЄС, але частка знизилася до 40% проти 45% роком раніше. До топімпортерів увійшла Туреччина, Малайзія та Йорданія.

«У 2023/24 МР очікується зниження загального експорту соняшникової олії на 7,6%, рафінованої соняшникової олії — на 8,6% (до 0,5 млн т)», — прогнозує експерт.Перегляди: 321
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: