НОВИНИ

Рада ухвалила законопроєкт про національну інвентаризацію лісів

02.06.2020 16:01
ya-15901

Сьогодні Верховна Рада розглянула та ухвалила в другому читанні та в цілому важливий для лісової галузі законопроект № 2379 щодо запровадження національної інвентаризації лісів, повідомляє agronews.ua.

Востаннє державний облік лісів в повному обсязі в Україні робили в 1996 році — 24 роки тому. Сьогодні достовірної та надійної інформації, стосовно площі та запасів лісів в Україні немає.


Проект підтримали 322 нардепи. Згідно із законом, порядок проведення національної інвентаризації лісів затверджується Кабінетом міністрів України.

У документі зазначено, що особи, уповноважені на проведення національної інвентаризації лісів, мають право під час обстежень перебувати на земельних ділянках усіх форм власності.

Кабмін у шестимісячний строк з дня опублікування цього закону має забезпечити прийняття нормативно правових актів, необхідних для реалізації цього закону.

“Держава протягом довгого часу не виділяла фінансування на проведення обліку лісів. Так, є практика, що при складанні плану організації і розвитку лісового господарства для кожного лісогосподарського підприємства інвентаризаційні роботи проводяться. Це призводить до того, що ми «клаптиками» отримуємо багато інформації. На виході результат — чіткої інформації по всім лісам нашої країни у нас за останні 24 років немає!”, – вважає голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.
.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: