НОВИНИ

Рада розглянула майже половину «земельних» поправок

14.04.2021 10:34
TWFLP5BTZesXXDd8rJqV-1024x576

Оголосивши про початок роботи, Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков повідомив, що чергове пленарне засідання триватиме до 15-ї години з перервою з 12-ї до 13-ї години, а після 16-ї години буде проведено два позачергові пленарні засідання. Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

Після виступів представників парламентських фракцій та депутатських груп Верховна Рада продовжила розгляд поправок до законопроекту про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів  щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, № 2194.

Нагадаємо, що основним завданням цього законопроекту є реформування системи управління у сфері земельних відносин та спрощення доступу до земельних ресурсів населення і бізнесу, скасування зайвих дозволів та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою, запровадження незалежного контролю документації із землеустрою через громадську експертизу або рецензування, надання документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних, запровадження страхування професійної відповідальності виконавців робіт із землеустрою як альтернативи державному контролю.

Крім того, землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) пропонується передати до комунальної власності та надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності й затвердження планів детального планування території за межами населених пунктів.

Функції державного контролю за використанням та охороною земель цим законопроектом пропонується покласти на обласні державні адміністрації та виконавчі органи сільських, селищних, міських рад. Водночас для належного контролю у сфері земельних відносин пропонується запровадити повну відкритість та доступність документації із землеустрою, публічності її розгляду.

Розгляд законопроекту № 2194 парламентарії продовжили з 1050 поправки, а загалом до документа надійшло 3128 поправок та пропозицій. Після розгляду 1518-ї поправки головуючий закрив пленарне засідання.

Читайте також: Роман Лещенко озвучив 5 ключових аспектів щодо законопроєкту 2194.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: