НОВИНИ

Рада послабила вимоги до крафтових виробників алкогольних напоїв

22.06.2024 12:15
d085ce2991077e8ddf563ad23f2f6f25_M

Ухвалений парламентом законопроєкт «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (№10346) передбачає низку послаблень для крафтових виробників алкогольних напоїв. Про це у Facebook повідомив голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Іван Марчук, пише  agronews.ua.

«Вперше за понад 30 років нашої незалежності спільно структурували законодавство, яке покликане закласти максимально комфортні й уніфіковані засади для розвитку Великої (малої) крафтової четвірки — малих виноробів, малих дистилерів, малих медоварів і малих пивоварів», — прокоментував він ухвалення документу. 

За словами парламентаря, законопроєкт передбачає низку переваг для малих пивоварів: 

  • 1 млн л дозволеного обсягу виробництва; 
  • декларація матеріально-технічної бази замість обтяжливої й витратної атестації виробництва.

Для всіх уніфікували й перезакріпили в законі: 

  • 10 днів на отримання ліцензії в електронному вигляді;
  • звіт за обсягами виробництва та обігу продукції 1 раз на рік;
  • у 10 разів зменшені штрафи за неподання чи несвоєчасне подання звітів з недостовірними відомостями про обсяги виробництва й обігу. 

Також Іван Марчук анонсував подальші зміни для крафтових виробників, зокрема вже існує домовленість про опрацювання можливості для малих виноробів права виробляти напівігристі вина «петнати» в межах «малої ліцензії».


Перегляди: 617
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: