НОВИНИ

Рада підтримала законопроєкт щодо розвитку інституту старост в Україні

16.04.2021 10:45
gromada-1024x688

15 квітня 2021 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост №4535. За це проголосували 239 народних депутатів. Повідлмяляє Урядовий портал, пише agronews.ua.

«Прийняття законопроекту № 4535, який було розроблено Мінрегіоном та профільним Комітетом Верховної Ради України, є важливим кроком для продовження реформи децентралізації, над якою ми спільно працюємо. Прийнятий законопроект надає можливість мешканцям громади впливати на вибір кандидатури старост, які будуть представляти інтереси громади перед місцевою владою. Дякую команді Міністерства, народним депутатам, представникам органів місцевого самоврядування та експертам за співпрацю», – наголосив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій.

Проект закону передбачає організацію громадських обговорень з мешканцями перед внесенням кандидатури старости на розгляд ради громади, яка його затверджує і звільняє.

Відповідно до законопроекту, староста не обов’язково має входити до складу виконавчого комітету ради громади. В той же час, він матиме гарантоване право на участь та виступ на засіданнях ради, виконкому, інших органів ради.

Також за рішенням органу місцевого самоврядування за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора Центру надання адміністративних послуг.

Нагадаємо, за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост №4535 Верховна Рада України прийняла 2 березня цього року.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: